Luiz Ejlli ka një kërkesë të veçantë për Ramën: Është tip, shumë karizmatik, më mori malli për të (VIDEO)

Pas Benet Becit, Luiz Ejlli ka treguar se ka vetëm një kërkesë për kryeministrin Edi Rama. Ai tha se do të donte një videocall, e teksa e cilëson atë si një personazh “tip” dhe shumë “karizmatik”. “Dua një videocall me Ramën, është shumë tip, është shumë karizmatik, na mori dhe malli me e pa, 4…

Lexo më shumë

Del imazhi i parë real i ekzekutorit portugez! Momenti kur i mësojnë të flasë shqip e të ofendojë Ramën (VIDEO)

Kjo video e xhiruar në ambientet e një lokali shfaq portugezin Ruben Saravia, ekzekutori i Ardian Nikulajt më 19 prill në pronën e tij në Shëngjin. Filmimi amator mendohet se është xhiruar në ditët e fundit përpara vrasjes tragjike, ndërsa nuk dihet saktësisht vendndodhja, në Lezhë, Shëngjin apo në Shkodër. Video është filmuar nga njerëz…

Lexo më shumë

Paranoja dhe hakmarrje / Arsyeja se pse Monika dëboi Brisida Shehajn nga partia, urdhër të mos dalë në asnjë ekran, e largon edhe Beloja

Dy janë arsyet madhore të dëbimit nga Partia Lirisë, ish LSI-ja: Prishja në pazare dhe afrimi më shumë se ç’duhet me Ilir Metën, pronarin e partisë. Të gjitha zonjat dhe zonjushat e dëbuara nga LSI-ja me urdhër të Monika Kryemadhit, e kanë pësuar për shkak shkeljes së distancës së vendosur nga Mona me Ilir Metën….

Lexo më shumë

Njihuni me Karl Gega-jn, shqiptarin që gjendet varrosur afër Mozartit, Beethovenit dhe Schubertit…

Karl Gega karrierën si inxhinier e filloi me ndërtime rrugësh dhe ujësjellës në Venedik. Ndër të tjera ndihmoi në ndërtimin e rrugës “Strada d’alemagna”, rrugës nga Treviso për në Cortina d’Ampezzo. Gega ishte me prejardhje shqiptare. Eshtrat e Gegës janë të vendosura në varrezat monumentale të njerëzve më të shquar të Austrisë, pranë Mozartit, Beethoven-it,…

Lexo më shumë

Si po i financon Arben Ahmetaj fushatën e Belos dhe sulmet ndaj Erion Veliajt, faktet dhe interesat korruptive

Nuk është sekret se ka një konflikt të nëndheshëm mes Arben Ahmetajt dhe Erion Veliajt. Molla e sherrit është inceneratori i Tiranës. Kur Arben Ahmetajt, Ilir Meta, Monika Kryemadhi dhe dy oligarkë dolën nga loja e interesave për inceneratorin e Tiranës, Tigri nisi bashkëpunimin me Monikën dhe disa zara mediatikë, për të hedhur baltë mbi…

Lexo më shumë